15/12/2019 |  17:02 ⇒ 17:16 | Autor: RTRS

Pobjede Zvezde i Partizana za kraj (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana pobjedama su spustili zavjesu na jesenji dio šampionata Srbije. "Crno bijeli" su slavili u Surdulicu protiv Radnika (1:2), dok su "crveno-bijeli" bili bolji od Čukaričkog (3:1).

Razlika između "vječitih rivala" je 11 bodova, jer je Crvene zvezda poslije 20 kola sakupila 55 bodova, dok je Partizan na drugoj poziciji sa 44 boda na svom kontu.

Partizan je jesen završio trijumfom u Surdulici (1:2). Golove za izabranike Save Miloševića postigli su Suma u 30, te Asano u 52. minutu, dok je poraz Radnika ublažio Mićić u 90. minutu.

U derbiju kola Zvezda je dočekala Čukarički koji je pružio solidan otpor na stadionu "Rajko Mitić".

"Crveno - bijeli" su došli u vodstvo u ranoj fazi utakmicve, kada je u 2. minutu pogodio Milunović.

Čukarički je do izjednačenja stigao u 24. minutu kada je sjajan gol postigao Stojanović, iznenadivši istrčalog Borjana udarcem sa pola terena.

Ipak, u nastavku meča, Zvezda je dodala gas, i u finišu slomila otpor tima sa Banovog Brda. U strijelce su se upisali Pavkov u 72. minutu, te Vukanović u 90. minutu.