16/12/2019 |  08:41 | Autor: RTS

NBA: Јokić ponovo onaj stari, Bogdanović dominantan (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Јokić, poslije perioda tokom kojeg je bio u slabijoj formi, ponovo igra na nivou koji se od njega očekuje. Јokić je još jednom predvodio Denver do pobjede, ovoga puta nad Njujork niksima, rezultatom 111:105.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Momak iz Sombora bio je najefikasniji pojedinac susreta, na parketu je proveo nešto manje od 36 minuta i za to vrijeme postigao 25 poena (10-22 iz igre, 2-5 trojke), uz 10 skokova i pet asistencija.

Nikola je tako nastavio sa odličnim igrama iz prethodne sedmice u kojoj je prosječno bilježio 24,3 poena, 11,7 skokova i skoro osam asistencija po utakmici. Za to vrijeme ekipa iz Kolorada je pokrenula niz od tri uzastopne pobjede.

Međutim, Nagetsi ponovo nisu došli lako do trijumfa - u jednom trenutku u prvom poluvremenu su imali 20 poena razlike (50:30), ali su na kraju strijepili. Niksi su uspjeli da istope razliku, prije nego što je Denver novom serijom ipak obezbijedio pobjedu.

Pored Јokića, istakli su se Vil Barton sa 16 poena i devet uhvaćenih lopti, dok je Geri Heris imao 15 poena.

U poraženom sastavu, Markus Moris je zabilježio 22 poena, a DŽulijus Rendl 20 poena i devet skokova.

Tim Majka Melouna ima skor 17-8, dok je Njujork sad na 6-21.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je dominirao protiv Golden stejt voriorsa, dok se Nemanja Bjelica nije previše istakao u pobjedi Sakramenta rezultatom 100:79. Kingsi su se tako oporavili od kiksa protiv Njujork niksa i pobijedili prošlogodišnjeg vicešampiona, koji tretnuno važi za jednu od najslabijih ekipa u ligi.

Bogdanović je bio prva opcija "kraljeva" u napadu – na parketu je proveo nešto manje od pola sata, ali bio skoro savršen iz igre.

Postigao je 25 poena (9-11 iz igre, 4-5 za tri, 3-3 slobodna bacanja), uz po pet skokova i asistencija.

S druge strane, Bjelica je ubacio samo dva poena, uhvatio tri lopte i podijelio četiri uspješna dodavanja, za skoro 23 minuta.

Sakramento je odigrao odličnu odbranu protiv Voriorsa, poslije prvih 12 minuta imao +8, da bi do kraja samo povećao razliku.

Osim srpskih reprezentativaca, u pobjedničkom timu istakli su se još Badi Hild sa 19 poena, dok je Marvin Begli dodao 17. U ekipi Stiva Kera raspoložen je bio samo Vili Koli-Stajn, koji je meč završio sa 24 poena.

Sakramento, poslije četvrtog trijumfa u posljednjih pet mečeva, ima skor 12-14. Voriorsi ostaju zakucani za dno Zapada sa 5-23.

9. Finiks sans 11-14
10. Minesota timbervulvs 10-15
11. San Antonio spars 10-15
12. Portland trejl blejzers 10-16
13. Memfis grizlis 9-17
14. Nju Orleans pelikans 6-21
15. Golden stejt voriors 5-23