10/01/2020 |  16:58 | Autor: B92

Kecmanović bez finala u Dohi

Miomir Kecmanović nije uspio da se plasira u finale teniskog turnita Serije ATP 250 u Dohi.

Od Kecmanovića je u polufinalu bio bolji 23. teniser svijeta, Rus Andrej Rubljov, 6:3, 6:1.

Kecmanović je odlično igrao ove nedjelje, a u prvom odmjeravanju snaga sa teniserom iz Moskve otkako se takmiče u seniorskoj konkurenciji, nije imao previše šansi u meču koji je trajao 54 minuta.

Rubljov je već u drugom gemu uspio da načini brejk i potom povede sa 3:0.

Bilo je to ključno, jer Kecmanović do kraja seta nije došao ni do jedne prilike da načini brejk, pa je Rubljov sigurnim servisom sačuvao prednost i dobio prvi set sa 6:3.

U drugom setu, još lakši posao za Rusa, uspio je tri puta da oduzme servis srpskom teniseru i tako stigne do pobejde.

Rubljov će se u finalu sastati sa pobjednikom susreta Stan Vavrinka - Korentane Mute.

Pobjednik turnira osim 250 poena dobiće i nagradni ček na 227.930 dolara.