16/01/2020 |  14:09 ⇒ 14:19 | Autor: RTS

Srbija rutinski do pobjede nad Rumunijom

Vaterpolisti Srbije ostvarili su i drugu pobjedu na prvenstvu Evrope u Budimpešti, pošto su u meču drugog kola ubjedljivo nadigrali Rumuniju sa 15:7.
Filip Filipović (foto:A. Dimitrijević / RAS Srbija) -
Filip Filipović (foto:A. Dimitrijević / RAS Srbija)

Neizvjesnosti je bilo samo u prvoj dionici, koju su Rumuni odlično otvorili i dva puta imali prednost.

Ipak, uslijedilo je "paljenje motora" srpskog tima, koji pravi preokret i preuzima vođstvo koje do kraja nije ispuštano.

Na poluvremenu je bilo 6:4, poslije 24 minuta igre 11:5, da bi konačan rezultat glasio 15:7.

Dobar meč odigrao je mladi Nikola Dedović postigavši dva gola, koliko su na svom kontu imali i Aleksić i Filipović, a u finišu se razigrao i Dušan Mandić, koji je meč završio kao najefikasniji akter sa četiri pogotka.

Naredni meč tim Dejana Savića igra u subotu od 20.30 protiv Holandije.

Na programu RTRS možete gledati i utakmicu između selekcija Crne Gore i Hrvatske večeras od 20.30.