17/01/2020 |  08:52 | Autor: RTS

Јokić junak Denvera u pobjedi nakon produžetka (VIDEO)

Srpski centar Nikola Јokić imao je sjajnu partiju protiv ekipe Golden Stejta, zabilježivši 23 poena, 11 skokova i osam asistencija u tjesnoj pobjedi Denvera od 134:131, nakon produžetka.
Nikola Јokić - Foto: AP
Nikola ЈokićFoto: AP

Nikola je još jednom bio junak pobjede Denvera, pošto je uz odličnu svestranu partiju, postigao koš kojim je Denver izborio produžetak.

Nagetsi su bili u rezultatskom zaostaku gotovo čitav meč, ali su nakon preokreta upisali trijumf.

Golden Stejt je odlično ušao u meč i prvu četvrtinu završio sa 15 poena prednosti.

"Ratnici" su posustali u posljednjoj četvrtini, prepustili vođstvo, potom ga vratili, ali nisu uspjeli da zaustave nalet Denvera.

U dodatnih pet minuta bolje su se snašli Nagetsi, rezultatom 19:13.

Nikola Јokić na parketu je proveo nešto manje od 44 minuta, ostvarivši učinak od 23 poena, 12 skokova i osam asistencija, uz šut iz igre od 50 odsto (10/20).

Vil Barton predvodio je strijelce gostujuće ekipe sa 31 poenom, Malik Bizli dodao je 27, dok su dabl-dabl učinke ostvarili Majkl Porter sa 18 poena i deset skokova i Mejson Plamli sa po 15 poena i skokova.

Kod domaćih, Alek Burks postigao je 25, Damion Li 21, a Dianđelo Rasel 19 poena.

Košarkaši Milvoki baksa savladali su na svom parketu ekipu Boston seltiksa sa 128:123 u derbiju Istočne konferencije. Nju Orleans je nakon produžetka bio bolji od Јute, a pobjede su još upisali i Finiks, Klipersi i Denver.

Sjajan meč odigran je u "Fizerv forumu" u Milvokiju, gdje je domaća ekipa savladala konferencijskog rivala, ekipu Bostona.

Milvoki je bio znatno bolji rival u većem dijelu meča, a pogotovo u prvom poluvremenu.

Prednost Baksa nakon prve četvrtine iznosila je 16, a na poluvremenu 18 poena.

Činilo se da će tim Majka Budenhoulzera upisati laku pobjedu, ali da tako ne bude postarali su se gostujući košarkaši.

Nakon egala gledanog u trećoj dionici, četvrta je protekla potpuno u znaku Seltiksa, koji su je dobili sa 36:22, ali to nije bilo dovoljno da bi sustigli Milvoki.

Bakse je do pobjede predvodio Јanis Adetokumbo sa 32 poena, 17 skokova i sedam asistencija.

Pomoć je imao u 23 poena koje je postigao Kris Midlton i 19 koje je ubacio Donte DiVićenco.

U redovima Bostona istakli su se Kemba Voker sa 40 i Markus Smart sa 24 poena.

Milvoki je ekipa sa najboljim učinkom u NBA ligi, pošto su upisalu 37. pobjedu i sa samo šest poraza ubjedljivo su prvi na Istočnoj konferenciji, dok je Boston pao na treće mjesto sa skorom 27-13.

Novo iznenađenje i pobjedu upisali su Nju Orleans pelikansi i to nad odličnim timom Јute džeza.

Brendon Ingram odigrao je maestralan meč, postigavši 49 poena. Derik Fejvors dodao je 21, a Ituan Mur 16.

U redovima Јute partiji Ingrama parirao je Donovan Mičel sa 46 poena, Bojan Bogdanović dodao je 26, a Gober 17 poena.

Rezultati ostalih sinoćnih mečeva:

Njujork - Finiks 98:121
Milvoki - Boston 128:123
Nju Orleans - Јuta 138:132
LA Klipers - Orlando 122:95

Denver je upisao 29. pobjedu i sa skorom 29-12 nalazi se na drugoj poziciji Zapadne konferencije, dok je Golden stejt posljednji na tabeli Zapada sa odnosom 9-34.

Tabela Zapadne konferencije:

LA Lejkers 33-8, Denver 29-12, LA Klipers 29-13, Јuta 28-13, Hjuston 26-14, Dalas 26-15, Oklahoma 23-18, Memfis 19-22, San Antonio 17-22, Portland 18-24, Finiks 17-24, Nju Orleans 16-26, Minesota 15-25, Sakramento 15-26, Golden Stejt 9-34

Tabela Istočne konferencije:

Milvoki 37-6, Majami 28-12, Boston 27-13, Toronto 26-14, Indijana 26-15, Filadelfija 26-16, Orlando 20-22, Bruklin 18-22, Čikago 15-27, Detroit 15-27, Šarlot 15-29, Vašington 13-27, Klivlend 12-29, Njujork 11-31, Atlanta 9-32