18/01/2020 |  18:17 ⇒ 18:18 | Autor: RTS

Kazemiro odveo Real na vrh, asistencija Јovića

Dva pogotka Kazemira donijela su Realu pobjedu protiv Sevilje (2:1) i čelo tabele španskog fudbalskog šampionata.

Luka Јović asistirao je kod prvog pogotka, a onda ustupio mesto Benzemi. Barselona u nedjelju igra protiv Granade i ima priliku da se izjednači sa "kraljevskim" klubom.

U prvom poluvremenu utakmice na "Bernabeu" nije bilo golova, a trijumf ekipi Zinedina Zidana doneo je dvostruki strijelac Kazemiro.

Brazilac je prvi pogodak postigao u 57. minutu, posle asistencije petom Luke Јovića, koji je nedugo zatim svoje mesto na terenu ustupio Karimu Benzemi.

Sevilja je izjednačila golom Luka de Јonga u 64. minutu, da bi Kazemiro u 69. postigao i rugi pogodak na meču i donio trijumf svom timu.

U prvoj utakmici dana Alaves je u Valensiji bio bolji od Levantea sa 1:0, golom Vidala u 64. minutu.