22/01/2020 |  18:17 ⇒ 18:30 | Autor: B92

Poznati svi polufinalisti

U polufinale rukomentnog šampionata Evrope plasirale su se selekcije Hrvatske, Slovenije, Španije i Norveške.

Rukometaši Španije ostaće prvoplasirani u prvoj grupi, zbog bolje gol razlike u odnosu na Hrvatsku koju su umalo pobijedili.

Derbi grupe ponudio je odličan rukomet, pošto je bilo veoma neizvesno u oba poluvremena.

Hrvatska je tokom cijelog prvog dijela imala blagu prednost, ali su Španci uspijevali da se vrate i da na odmor odu sa golom prednosti.

Veliku prednost Španci prave na otvaranju drugog poluvremena, kada su serijom došli do plus šest (20:14) i djelovalo je kao da je pobjednik poznat i prije kraja meča.

Ipak, Hrvati su uspjeli da naprave kontra seriju i da stignu do uzbudljive završnice, pošto je na 20 sekundi do kraja rezultat bio 22:22, a šut za pobjedu promašio je Domagoj Duvnjak.

U drugom meču Portugal je slavio protiv Mađarske rezultatom 34:26 i tako "prokrčio" put Sloveniji u polufinale.