23/01/2020 |  08:05 ⇒ 08:07 | Autor: RTS

Tripl-dabl Јokića u porazu od Hjustona (VIDEO)

Srpski košarkaš Nikola Јokić ostvario je tripl-dabl učinak od 19 poena, 12 skokova i deset asistencija u ubjedljivom porazu Denvera na gostovanju u Hjustonu 121:105.
Nikola Јokić (foto: twitter.com/nbastats) -
Nikola Јokić (foto: twitter.com/nbastats)

Od uvodnih minuta utakmice moglo se nagovestiti da ukoliko Denver ne pojača intenzitet u odbrani, neće imati šta da traži u meču sa raspoloženim Hjustonom.

Vestbruk i Harden zatrpavali su koš Nagetsa iz posjeda u posjed, već od samog starta.

"Rakete" su u prvoj četvrtini postigle 35 poena, da bi u drugoj dionici limitirali Denver na samo 15 ubačenih poena za 12 minuta.

Domaći tim brzo je stekao dvocifrenu prednost, koju je povećavao i bez problema održavao do kraja susreta.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vestbruk sa 28 poena, 16 skokova i osam asistencija, Harden sa 27 i Gordon sa 25 poena.

U redovima Denvera najbolji je bio srpski centar Nikola Јokić koji je za 34 minuta na parketu postigao 19 poena, uhvatio 12 skokova i podijelio deset asistencija.

Pored Nikole, istakli su se Grent sa 17 i Dozijer sa 15 poena.

Hjuston je upisao 27. pobjedu u 43 odigrana meča i nalaze se na petom mjestu Zapadne konferencije. Denver je poražen 14. put i četvrti je na tabeli u istoj konferenciji.