24/01/2020 |  07:31 ⇒ 09:01 | Autor: B92

Đoković ubjedljiv protiv Nišioke (FOTO/VIDEO)

Novak Đoković se maksimalnom pobjedom nad Јapancem Јošihitom Nišiokom plasirao u osminu finala Australijan opena.
Novak Đoković (Foto: B92/ZK) -
Novak Đoković (Foto: B92/ZK)

Đoković je za nešto manje od sat i po vremena igre savladao Nišioku sa 3-0 (6:3, 6:2, 6:2).

Srpski teniser je odigrao izvanredan meč u kojem je dominirao od početka do kraja, te uz samo jedan izgubljen set prošao među najboljih 16.

Đoković je sva tri seta otvorio sa brejkom, demoralisajući protivnika od samog početka.

Nišioka je najbolji otpor pružio u prvom setu kada je, poslije pretrpljenog brejka, igrao dobar tenis i uspio da osvoji "čak" tri gema.

U drugom setu se takođe dobro držao sve do 2:4, ali je tada ponovo pretrpei brejk od zahuktalog protivnika.

Novak je nestvarno dobro servirao tokom cijelog meča i držao je i visok nivo ubačenog prvog servisa i osvojenih poena na isti. Imao je čak 43/46 osvojenih poena kada je ubacivao prvi servis, što mu je jedan od najboljih učinaka u cijeloj karijeri.

U trećem setu igra Јapanca se potpuno raspala, a tome su doprinijeli neprestani pritisci igrača sa druge mreže koji je što prije htio da završi duel i ode na odmor.

U osmini finala drugi reket planete igraće protiv Argentinca Dijega Švarcmana, igrača koji je prethodno eliminisao Dušana Lajovića.