24/01/2020 |  17:12 | Autor: Agencije

Vaterpolisti Srbije savladali Grčku

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku sa 12:9 i u nedjelju će igrati protiv Italije za plasman na peto mjesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti. Delfini igrali bez bolesnog Duška Pijetlovića, Dedović najefikasniji sa tri pogotka. Utakmica protiv Italije na programu je u nedjelju od 16.00 časova.

Vaterpolo reprezentacija Srbije boriće se za peto mjesto na Evropskom prvenstvu u Budimpešti, pošto je savladala selekciju Grčke sa 12:9.

Delfini su uspjeli da se oporave od pomalo neočekivanog poraza od Španije u četvrtfinalu i bez previše napora savladali Grčku.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, koje je završeno vođstvom Srbije od 6:5, izabranici Dejana Savića dodali su gas u nastavku i stigli do ubjedljive pobjede.

Srbija će se za peto mjesto boriti protiv selekcije Italije, koja je nešto ranije savladala Rusiju sa 14:12.