

28/01/2020 | 11:47 ⇒ 14:45 | Autor: SRNA
Obezbijeđeno oko 200 miliona KM za obnovu magistralnih puteva
Premijer Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da Vlada ima namjeru da u narednom periodu radi obnovu značajnog dijela magistralnih puteva u Republici Srpskoj za šta su obezbijeđena kreditna sredstva od oko 200 miliona KM.

Višković na rekonstrukciji puta Trebinje-LjubinjeFoto: SRNA
Višković je nakon obilaska radova na rekonstrukciji puta Trebinje-Ljubinje naglasio da je ukupna putna mreža u Srpskoj oko 4.000 kilometara, od čega su 1.700 kilometara magistralni putevi.
- Mi želimo da naša putna mreža od Trebinja do Novog Grada bude rehabilitovana, a najvažnije je da sve bude urađeno kvalitetno i da se novac ne troši uzaludno - rekao je Višković.
On je na dijelu magistralnog puta Trebinje-Ljubinje razgovarao sa predstavnicima izvođača radova i čelnicima grada Trebinja, te poručio da će ponovo doći da vidi završne radove.
- Јasno samo rekao izvođaču radova i nadzornom organu da me interesuje kvalitet izvedenih radova jer najbolje znam kako je teško obezbijediti novac - rekao je Višković.