Apel Srbima, Bošnjacima, roditeljima i učenicima u Srebrenici na smirivanje tenzija
- Ovo treba na neki način da se "spusti na zemlju". Ne bi trebalo dalje od toga dizati tenzije i da se pravi priča koja bi, ne daj Bože, mogla otići u nekom drugom, neželjenom pravcu - rekao je Višković novinarima u Banjaluci.
Višković je rekao da je slučaj potrebno rješavati u dogovoru nadležnih institucija škole, dodajući da su ta djeca već na neki način i ukorena.
Višković je rekao da je od resornog ministarstva dobio informaciju da su se u pripremi svetosavskog slavlja, djeca u Srebrenici, kada su u jednom momentu ostala bez nadzora nastavnika, slikala i samoinicijativno napravila fotografiju, koju su objavila na društvenim mrežama.
- Smatram da ovi mladi ljudi kada su to napravili i poslali na društvene mreže nisu bili ni svjesni kako će to neko protumačiti. Oni su bili obučeni u narodne nošnje da bi učestvovali u toj priredbi. U nekome se pojavila ideja da se slikaju i oni misle da su oni nekakvi četnici - rekao je Višković.
Fotografija grupe srpskih učenika iz Srebrenice obučenih u tradicionalne srpske narodne nošnje sa uzdignuta tri prsta, u čijoj pozadini je srpska trobojka i natpis "braća četnici" objavljena je na društvenoj mreži Instagram na profilu jednog od učenika osnovne škole u Srebrenici.