latinica  ћирилица
05/02/2020 |  13:48 ⇒ 16:19 | Autor: sputniknews.com

Na kruzeru koji je u karantinu i 14 državljana Srbije (VIDEO)

Na kruzeru "Dajmond princes", koji je stavljen u karantin zbog virusa korona, nalazi se 14 državljana Srbije, rekao je ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić.
Kruzer - Foto: Twitter
KruzerFoto: Twitter

Dačić je rekao da je Ministarstvo spoljnih poslova Јapana obavijestilo Beograd da se na brodu koji je stavljen u karantin zbog virusa korona nalazi 14 državljana Srbije - 12 članova osoblja i dvoje putnika, kao i jedan državljanin Crne Gore, prenio je RTS.

Dačić je naglasio da je Ambasada Srbije u Tokiju kontaktirala državljane Srbije na tom brodu i da su oni dobro.

Dodao je da će svi putnici morati da ostanu u karantinu 14 dana.

Deset osoba sa kruzera koji se sa 3.700 putnika vratio iz Hong Konga i pristao u japanskoj luci Јokohoma, zaraženo je virusom korona.

Od ukupno 273 testirana putnika, pristigli su rezultati za 31, od kojih je deset pozitivnih. Prioriteti za testiranje bili su putnici koji su imali simptome.