11/02/2020 |  08:29 | Autor: RTS

NBA: Јokić nastavio seriju u pobjedi nad San Antoniom (VIDEO)

Denver je poslije preokreta nadigrao San Antonio sa 127:120, a Nikola Јokić je nastavio seriju dobrih igara ostvarivši dvostruki dvocifren učinak sa 19 postignutih poena, 13 asistencija i 8 skokova.
NBA - Foto: ilustracija
NBAFoto: ilustracija

Denver je do četvrte uzastopne pobjede došao poslije velikog rezultatskog preokreta u finišu utakmice najviše zahvaljujući odličnoj kolektivnoj igri.

Iako na svom terenu, tim Denvera nije baš najbolje ušao u meč, pa je dozvolio gostima da odmah pređu u vođstvo, a potom i prvo poluvrijeme dobiju da dvocifrenom prednošću.

Kada se učinilo da će se prekinuti Denverov pobjednički niz, jer su gosti u trećoj četvrtini vodili i sa 23 poena prednosti, došlo je do preokreta u igri domaćina koji uspijevaju da ponište rzliku a onda i dođu do konačne pobjede.

Tim je po efikasnosti predvodio DŽamal Marej sa 26 poena (11-21 iz igre, 2-8 za tri), a pratili su ga Pol Milsap sa 22 poena i srpski reprezentativac Nikola Јokić koji je meč završio sa 19 postignutih poena, 13 asistencija i 8 skokova.

U timu San antonija najefikasniji je bio Lamarkus Olridž sa 33 ponea (13-25 iz igre, 4-8 za tri), šest skokova i pet asistencija.

Denver je poslije četvrte vezane pobjede drugi na Zapadu, dok je San Antonio pretrpio peti uzastopni poraz i sada je na 10. mjestu.

Šarlot je u gostima nadigrao Detroit sa 87:76 i prekinuo niz od pet poraza, a slično je učinio i Orlando na svom terenu savladavši Atlantu sa 135:126.

Milvoki je na svom terenu nadigrao Sakramento sa 123:111 i tako nastavio seriju od pet uzastopnih pobjeda, a gostima nanio poraz poslije niza od tri pobjede. Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović imali su dobre partije ali to nije mnogo pomoglo njihovom timu.

Već od samog starta domaćini su preuzeli inicijativu i poveli a gosti su samo u finišu prvog poluvremena uspjeli da na kratko zaprijete izjednačenjem.

U drugom poluvremenu se nastavilo istim ritmom mada su gosti krejem treće četvrtine uspjeli na kratko i da povedu, ali to je bilo sve. Domaćini ponovo pojačavaju tempo i osvajaju novu pobjedu u nizu.

Pobjednički tim su sa po 28 ubačenih poenena predvodili Kris Midlton i Erik Bledso.

Midlton je imao i 11 skokova i osam asistencija, a Bledso po osam skokova i asistencija.

U Sakramentu Harison Barns je imao 23 poena, a Dearon Foks je ubacio 17 uz 11 asistencija. Nemanja Bjelica je meč završio sa 16 poena uz osam skokova i dvije asistencije, a i Bogdan Bogdanović je imao 16 poena uz pet skokova i dvije asistencije.

Toronto je nadigrao Minesotu sa 137:126 i nastavio niz od čak 15. pobjeda ojačavši drugu poziciju na Istoku.

Јoš jednu odličnu partiju pružio je Paskal Sijakam sa 34 poena, šest skokova i pet asistencija, a Kajl Lauri je u povratku na teren zabilježio 27 poena, sedam skokova i 11 asistencija.

Na drugoj strani Karl Entoni Tauns je završio sa 23 poena,10 skokova i sedam asistencija. Na debiju za Minesotu Dianđelo Rasel je ubacio je 22 poena i pet asistencija.

Denver je poslije preokreta nadigrao San Antonio sa 127:120, a Nikola Јokić je nastavio seriju dobrih igara ostvarivši dvostruki dvocifren učinak sa 19 postignutih poena, 13 asistencija i 8 skokova.

Јuta je u gostima bila bolja od Dalas Maveriksa sa 123:119.

Šarlot je takođe na gostovanju nadigrao Detroit sa 87:76 i prekinuo niz od pet poraza, a slično je učinio i Orlando na svom terenu savladavši Atlantu sa 135:126.