11/02/2020 |  09:37 ⇒ 09:37 | Autor: Rojters

Kecmanović siguran na startu turnira u Njujorku

Miomir Kecmanović savladao Amerikanca Tomija Paula sa 2:0 po setovima 6:4, 6:2, u prvom kolu turnira u Njujorku.

Kecmanović, koji je 56. na ATP lisi, lako je slomio otpor domaćeg takmičara, koji je 70. igrač svijeta. U prvom setu bio mu je  dovoljan samo jedan brejk. Dok je u drugom lakše stigao do cilja i plasmana u narednu fazu takmičenja. Miomiru je bilo potrebno 79 minuta da riješi meč u svoju korist.

U prvom setu odlučujući je bio sedmi gem kada je srpski teniser oduzeo servis protivniku i poveo sa 4:3. Potom je rutinski priveo set kraju - 6:4.

Na startu drugog seta igrači su razmijenili po jedan brejku. Potom je Kecmanović još dva puta iskoristio svoju šansu. U petom i u sedmom gemu dolazi do brejka i ekspresno završava set - 6:2.

Kecmanović se u drugom kolu sastaje sa boljim iz duela dva kvalifikanta, Srbina Danila Petrovića i Italijana Paola Lorencija.