14/02/2020 |  21:25 | Autor: RTS

Partizan preko Borca do polufinala Kupa Koraća

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Borca sa 87:79 u četvrtfinalnom meču Kupa Radivoja Koraća koji se održava u Nišu. "Crno-bijeli" će u polufinalu igrati protiv FMP-a, koji je nadigrao Dinamik.

Ekipa čačanskog Borca opravdala je svoje ime, jer se shodno svojim mogućnostima, maksimalno borila protiv branioca trofeja Kupa Koraća, ekipe Partizana.

"Crno-bijeli" su uspijeli u veoma neizvesnoj utakmici da trijumfuju, uprkos slabije odigranom drugom poluvremenu.

Partizan je konstantno bio u prednosti, a ona je bila i dvocifrena na poluvremenu (46:33).

Treća četvrtina potpuno je vratila Čačane u igru. Borac je uspio da u trećoj dionici slavi sa 22:13 i potpuno se vrati u meč.

U posljednjem dijelu meča gledala se žestoka borba na obje strane. Ušlo se u revolveraški obračun u šutevima sa distance.

Borac je na momenat, sredinom četvrte četvrtine uspio da smanji deficit na samo dva poena, potom u posljednja dva minta priđe na tri poena zaostatka, ali je Partizan uspio da odbije nalete, povrati osjetnu prednost i do kraja susreta je odbrani.

Najefikasniji u pobjedi "crno-bijelih" bili su Zagorac sa 16, Јanković sa 14 i Volden sa 13 poena.

U redovima Borca istakli su se Đoković i DŽouns sa po 18 poena, dok je Gavrilović dodao 13.

Partizan se pobjedom plasirao u polufinale, gde se sastaje sa ekipom FMP-a, koja ja bila bolja od Dinamika.

U drugom polufinalu sastaju se Zvezda i Mega.