20/02/2020 |  22:53 ⇒ 23:37 | Autor: B92

Arsenal slavio protiv Olimpijakosa (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Arsenala savladali su kao gosti Olimpijakos sa 1:0, u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.

Pobjedonosni pogodak za londonsku ekipu postigao je Aleksander Lakazet u 81. minutu.

Velika borba viđena je u Pireju, vjerovatno su crveno-bijeli zaslužili bar neriješen rezultat, ali tobdžije su u završnici uspjele da kazne sve promašaje.

Kazna za te promašaje je došla u finišu, nakon lijepe akcije Obamejanga i Sake, koji je poslužio loptu na tacni Lakazetu. Francuzu zaista nije bilo teško da sa nekoliko metara loptu pogodi mrežu domaćih.

U završnici Olimpijakos je napadao, ali je Arsenal bio taj koji je mogao do još jednog pogotka. Do toga nije došlo, pa je meč završen rezultatom 0:1.

Pobjedu je ostvarila i Roma, koja je na svom terenu minimalnim rezultatom (1:0) savladala Gent.

"Vučica" je do gola vrijednog trijumfa stigla u ranoj fazi meča, kada je DŽeko uposlio mladog Peresa, a ovaj u 13. minutu matirao Kaminskog.

Gosti su vrlo lako mogli do pozitivnog rezultata, ali falila im je mirnoća u završnici akcija.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov je imao priliku u 87. minutu, dobro je šutirao glavom, ali je čuvar mreže Genta u posljednjem trenutku spriječio pogodak.

Važan trijumf ostvarila je i ekipa Leverkuzena, koja je na Baj Areni bila bolja od Porta sa 2:1.

"Farmaceuti" su dosta dugo imali dva gola prednosti, a pogađali su Alario i Haverc.

Ipak, nadu portugalskoj ekipi da u revanšu može da eliminiše Leverkuzen dao je Ze Luis u 73. minutu, poslije velike gužve u šesnaestercu domaćih.