25/02/2020 |  09:11 | Autor: RTS

Hrvati slavili u Holandiji, porazi Crne Gore i BiH (VIDEO)

Košarkaška reprezentacija Hrvatske savladala je Holandiju 69:59 u D grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Grčka je bila bolja od BiH – 70:65, dok je Crna Gora ubedljivo poražena od Francuske 85:66.
FIBA Eurobasket kvalifikacije - Foto: ilustracija
FIBA Eurobasket kvalifikacijeFoto: ilustracija

Ekipa Veljka Mršića do pobjede je došla tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 22:8.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Roko Leni Ukić sa 14 poena i šest asistencija. Na drugoj strani Јanik Frank je ubacio 11 poena.

Hrvatska je prva u grupi sa dvije pobjede.

Grčka je upisala i drugu pobjedu pošto je u Tuzli pobijedila selekciju Bosne i Hercegovine 70:65 u drugom kolu Grupe H.

"Helene" je predvodio Dimitrios Agravanis sa 17 poena. Za domaćina Milan Milošević je takođe zabilježio 17.

Ubjedljiv poraz pretrpila je selekcija Crne Gore od Francuske u drugom kolu grupe G.

"Crveni" su se ravnopravno borili 30 minuta, ali su posustali u posljednjoj četvrtini (25:12). Odličnu partiju pružio je Nikola Ivanović sa 24 poena.

Švedska je iznenadila Tursku 87:80, kao i Velika Britanija Nemačku - 81:73.