latinica  ћирилица
18/03/2020 |  16:35 ⇒ 16:59 | Autor: SRNA

Vučić i Merkelova o izazovima u suzbijanju virusa korona i o Kosmetu

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i kancelar Njemačke Angela Merkel u današnjem razgovoru putem video-linka detaljno su razmatrali izazove u suzbijanju zarazne bolesti izazvane virusom korona i pitanje dijaloga Beograda i Prištine.

Vučić i Merkelova su se zauzeli za skori nastavak dijaloga s ciljem sveobuhvatnog dogovora o punoj normalizaciji odnosa Beograda i Prištine.

Vučić je zahvalio Njemačkoj i Merkelovoj lično za pažnju i brigu za Srbiju i zemlje zapadnog Balkana, saopšteno je na sajtu predsjednika Srbije.

On je poručio da će preduzeti sve neophodne korake radi uspješnog nastavka dijaloga Beograda i Prištine i izbjegavanja koraka koji bi unazadili međusobne odnose kako bi se ostvarila konstruktivna i otvorena atmosfera za pregovore.

Merkelova je pozdravila spremnost predsjednika Srbije za početak dijaloga o trgovini i necarinskim barijerama između Srbije i /samoproglašenog/Kosova uz posredovanje EU.

Ona je pozdravila spremnost Srbije za sprovođenje Briselskog sporazuma o integrisanom upravljanju administrativnom linijom, čiji će prvi korak biti puštanje u rad stanice Merdare, pri čemu je Vučić insistirao na punom poštovanju i sprovođenju svih odredaba Briselskog sporazuma.

      View this post on Instagram

U toku je sastanak putem video-konferencijske veze predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića i nemačke kancelarke @bundeskanzlerin.

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav) on Mar 18, 2020 at 6:17am PDT