Rusko ministarstvo odbrane - uspješno obavljen posao u Srpskoj (FOTO)

Pripadnici odreda oružanih snaga Ruske Federacije koji su stigli u Republiku Srpsku na poziv najviših zvaničnika Srpske kako bi pomogli u borbi protiv koronavirusa, uspješno su obavili svoj posao, objavilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
Russian military specialists dispatched to #RepublikaSrpska for assistance in the fight against #COVID19 have completed their work. All the tasks assigned to them have been accomplished, said the President Željka Cvijanović https://t.co/vZtZgNkXUM #FightingCoronavirus pic.twitter.com/ObixQc4Ies
— Minoboronы Rossii (@mod_russia) April 23, 2020
Pripadnci ruskog odreda početkom aprila stigli su u Republiku Srpsku. U opštinama i gradovima širom Srpske dezinfikovali su bolnice, domove zdravlja i ostale objekte u kojima se nalaze zaraženi Kovidom -19.
Njima je predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović danas uručila odlikovanje i zahvalnice.

