

Srpska mora da traži pravnu zaštitu zbog blokade novca MMF-a (VIDEO)
Ona je istakla da Srpska treba naći načina da se pravno zaštiti.
- U suštini to je težak politički nesporazum ili problem koji tamo postoji godinama. On se sada, nažalost, odrazio i na ovaj aranžman - rekla je Cvijanovićeva novinarima.
Cvijanovićeva je naglasila da Srpska zbog tako nesređenih odnosa trpi štetu.
- Ovdje postoje neprincipijelne stvari - prva je da mjesec dana stoji novac koji je dodijeljen, a druga stvar jeste da mi moramo plaćati obaveze za taj novac, odnosno kamate za novac koji nismo povukli. Republika Srpska zbog tako nesređenih odnosa aspolutno trpi štetu - poručila je Cvijanovićeva.
Cvijanovićeva smatra da je potrebno preduzimati određene pravne radnje i zaštititi Srpsku.
- Ne bismo ušli u pravljenje takvog aranžmana da smo mislili da će iza toga biti ovakve špekulativne stvari, smicalice i prevarantska priča - poručila je ona.
Cvijanovićeva je istakla da Republiku Srpsku ne interesuju nesređeni odnosi u okviru FBiH.
- Ako smo sa nekim sjeli i dogovorili se, definisali i potpisali Pismo namjere, napravili sve što je vezano za taj aranžman, očekujemo da povučemo sredstva, inače ne bismo razgovarali i smatrali da imamo nekoga za partnera da se dogovaramo - rekla je Cvijanovićeva.
Predsjednica Srpske je rekla da u kratkom roku ne očekuje nikakve pomake i da smatra da se u pravnom smislu Republika Srpska mora zaštititi.