10/06/2020 |  18:37 ⇒ 18:54 | Autor: RTRS

Vojvodina prvi finalista Kupa Srbije (VIDEO)

Fudbaleri Vojvodine savladali su kao gosti sastav Čukaričkog (0:1) u polufinalu Kupa Srbije.

Novosađani su se bolje snašli u srpskoj prestonici koju je zahvatilo veliko nevrijeme i pogotkom Nemanje Čovića u 31. minutu susreta savladali su Čukarički, plasiravši se tako u veliko finale, i sada očekuju pobjednika "vječitog derbija, koji se igra u Humskoj od 20 časova, uz direktan prenos na RTRS-u.

Bio je to sjajan centaršut Drinčića, koji je dobro ispratio Čović pogodivši mrežu Čukaričkog za 0:1.

Bilo je još nekoliko prilika na obje strane, najbolju je imao Zukić u 85. minutu, ali pogodio je prečku Čukinog gola, i mrežu su ostale netaknute do kraja susreta.

Na kraju veliko slavlje fudbalera Vojvodine i trenera Nenada Lalatovića, koji su tako dobili priliku da se bore za veliki trofej pobjednika Kupa Srbije.