28/07/2020 |  21:15 | Autor: B92

Zvezda spremna za Superligu, savladan Borac

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su banjalučki Borac rezultatom 3:0 u generalnoj probi pred početak Superlige Srbije.

Izabranici Dejana Stankovića odigrali su dobru utakmicu i u dobrom raspoloženju čekaju start srpskog šampionata.

Crveno-bijele su do trijumfa predvodili Spiridonović, Nikolić i Radulović.

Zvezda je do prednosti došla u 15. minutu kada je Ivanić uposlio Spiridonovića, a novi fudbaler ekipe iz Ljutice Bogdana sa 11 metara rutinski savladao golmana.

Do poluvremena nije bilo golova i crveno-bijeli su na pauzu otišli sa minimalnom prednošću.

Stanković je na poluvremenu napravio jednu promjenu pa je na teren ušao Vulić umjesto Kataija.

Upravo je Vulić pokrenuo akciju iz koje je malo falilo da Tomane postigne pogodak u 47. minutu.

Fudbaleri Zvezde udvostručili su prednost u 54. minutu poslije fenomenalnog poteza Veljka Nikolića.

Kombinovali su on i Spiridonović, a vezista rođen 1999. je poslije sjajne finte "lažnjaka" pogodio rašlje gola koji čuva Pavlović.

Tačku na meč prelijepim potezom stavio je mladi Radulović. Igrao se 89. minut kada je talentovani krilni napadač izašao pred golmana gostiju i rutinski "bocnuo" loptu za konačnih 3:0.

Superliga kreće u petak 31. jula, a Zvezda u prvom kolu u subotu igra protiv Novog Pazara.