Dodik: Naša osveta za "Oluju" - život, sloboda i mir (VIDEO)
- Naša osveta neće biti smrt. Naša osveta je život, sloboda, mir, a to je snaga veća od svakog zla - poručio je Dodik.
Istakao je da je rijeka Sava bila svjedok mnogih srpskih stradanja tokom vijekova.
- Naša osveta je to što danas postoje Srbi koji su se danas okupili da odaju poštu svojim žrtvama - rekao je Dodik.
- Bivši hrvatski predsjednik Franjo Tuđman je najavljivao etničko čišćenje, da se smanji broj Srba kako oni više ne bi bili "remetilački" faktor. Vidjeli smo kako se u Drugom svjetskom ratu riješavalo srpsko pitanje u ustaškoj NDH. "Oluja" nije ništa drugo nego blagoslov velikih sila da Srbi budu očišćeni - naglasio je Dodik.
Dodik je podvukao da je "Oluja" bila dio genocidnog plana o nestanku Srba.
- Hrvati nisu krili da je njihov cilj da žele Hrvatsku bez Srba, i da ih smanje na statističku grešku. Nažalost, to su Srbi i doživjeli, i danas preživljavaju te iste golgote - izjavio je Dodik.
Podsjeća da srpskom narodu u Hrvatskoj nije vraćena imovina i da se zabranjuje ćirilica i još jednom pita šta se to slavi u Hrvatskoj.
- Јe li to neki novi evropski standard. Možda nismo u trendu pa to ne razumijemo - rekao je Dodik ukazavši da se i od Srba traži da to slave.
Dodik je rekao da je "Oluja" dio kontinuiteta koji je počeo 1895, 1902. i 1905. godine kada su u Zagrebu organizovani pogromi Srba, kao i pokatoličavanja srpskog naroda od 1908. godine, a taj proces je nastavljen i u Prvom i Drugom svjetkosm ratu, da bi dobio ime Nezavisna Država Hrvatska i lice kroz svakog fašistu i ustašu.
- Taj proces i taj plan dobio je svoj rezultat kroz genocid u Јasenovcu, Јadovnu, Јastrebarskom, Pagu i drugim našim stratištima. Taj proces nastavljen je u zadarskoj kristalnoj noći 1991. godine, a svoj konačni cilj, nestanak Srba sa tog prostora, dobio je zločinačkom akcijom "Oluja" - istakao je Dodik.
Srpski član Predsjedništva BiH podsjetio je da je prostor Dalmacije i Like, koji su Srbi naselili još u devetom vijeku, očišćen od Srba, isto kao i prostor Korduna, Banije i Slavonije koji je srpski narod u većem broju naselio u 16. vijeku.