Dva velikana u četvrtfinalu Lige Evrope!

Fudbaleri Mančester junajteda i Intera plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.
Liga Evrope (foto: UEFA) -
Liga Evrope (foto: UEFA)

"Crveni đavoli" su na svom terenu u revanšu savladali LASK sa 2:1 i tako potvrdili ubjedljiv trijumf iz Linca od prije više od pet mjeseci (5:0). U četvrtfinalu igraće protiv Kopenhagena.

"Nerazuri" su pobijedili Hetafe na neutralnom terenu u Gelzenkirhenu sa 2:0. Na fajnal-ejtu igraće protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Leverkuzen i Glazgov Rendžers.

Ole Gunar Solskjer je zbog velikog kapitala iz prvog meča riješio da promješa karte, što je bitno uticali na rezultat revanš utakmice.

Pružio je šansu igračima koji nisu igrali mnogo u posljednje vrijeme, a među onima koji su ostali na klupi bio je i Nemanja Matić.

LASK je sve to iskoristio i u prvom poluvremenu u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetio. Najbliži su golu bili u 10. minutu.

Prvo je Andres Andrade glavom pogodio prečku, da bi Filip Vajzinger ubrzo šutiirao malo pored gola.

Prvu veliku šansu Јunajted je imao u 50. minutu tek, kada je Odion Igalo propustio kolosalnu šansu.

Kazna je stigla u 55. kada je Vajzinger sa dvadesetak metara lijepo pogodio mrežu Romera.

Ipak, nije mnogo trebalo domaćima da uzvrate. Mata je proigrao Lingarda, a ovaj rutinski u 57. minutu izjednačio rezultat.

Do potpunog preokreta Јunajted je stigao u završnici, kada je Entoni Marsijal iskoristio dobro dodavanje Huana Mate za konačnih 2:1.

Mnogo važniji duel igrao se u Gelzenkirhenu, gdje su se sastali Inter i Hetafe.

Nerazuri su ušli u meč kao favoriti zbog dobre forme, ali na početku susreta to nisu opravdali.

Hetafe je u više navrata ozbiljno prijetio, a šansu je propustio i srpski veznjak Nemanja Maksimović.

Inter se ubrzo probudio i preko Lautara Martinesa imao dvije dobre šanse.

Prvi gol stigao je 33. minutu, kada je Lukaku iskoristio dobro dodavanje Bastonija, oslobodio se Ećeite, a zatim pogodio dalji ugao golmana Sorije.

Najveću šansu da se vrate u meč igrači Hetafea propustili su u 76. minutu. Tačnije, Horhe Molina, koji je promašio jedanaesterac.

Tačku na meč stavio je rezervista Kristijan Eriksen u 83. minutu, nakon greške defanzivaca Hetafea – 2:0.