07/08/2020 |  23:01 | Autor: RTS

Varan poklonio "građanima" četvrtfinale, Lion eliminisao "staru damu" (FOTO)

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobijedili madridski Real sa 2:1. U četvrtfinale će i Lion, koji je poražen u Torinu od Јuventusa sa 2:1, ali je zahvaljujući pobjedi na svom terenu (1:0) osigurao četvrtfinale.

Osjetilo se odsustvo Serhija Ramosa u zadnjoj liniji, pogotovo kada je Varan napravio kardinalnu grešku - nije bio maksimalno koncentrisan, Žesus mu je uzeo loptu, dodao Sterlingu, koji je donio prednost Sitiju.

Djelovalo je da Siti može lako i brzo do gola, ali je Real uspio da se presabere i dođe do izjednačenja.

Rodrigo je bio brži i spretniji od odbrane Reala, centrirao, pronašao Benzemu, koji glavom smješta loptu u mrežu.

Svu nadu Reala odneo je Varan, novom, spektakularnom greškom.

Glavom je vraćao loptu golmanu, Žesus je opet prihvatio poklon i doneo novo vođstvo Sitiju.

Real je posustao, Siti spustio tempo, pa su "građani" lako došli do četvrtfinala.

U drugom današnjem meču, Јuventus je dočekao Lion.

Francuzi su u Torinu branili prednost iz prvog meča (1:0), a poslije desetak minuta igre, imali su odličnu priliku da naprave novi korak ka četvrtfinalu.

Bentankur je skrivio jedanaesterac, a lopti je prišao Memfis Depaj.

Lion - Јuventus (Foto: Getty images)

Holanđanin je "bezobrazno" šutirao, potkopao loptu i smestio je u mrežu.

Јuventusu je posao bio paklen, ali "dama" nije gubila nadu.

Bernardeski je bio vrlo blizu da donese izjednačenje, ali je njegov pokušaj izblokiran.

A onda, u završnici prvog dijela, penal za Јuventus.

Pjanić je šutirao iz slobodnjaka, lopta je zakačila Depaja u ruku, pa je sudija, opet možda prestrogo, pokazao na bijelu tačku.

Kristijano Ronaldo je siguran i Јuve je ponovo imao šansu.

Јuve je silovito krenuo u nastavku, pa je Ronaldo u 60. minutu opalio lijevom nogom sa distance i postigao fenomenalan gol.

"Dami" je bio potreban još jedan gol za prolaz dalje, ali je Lion znalački odbranio gol i izbacio favorizovane Italijane.