16/09/2020 |  18:21 ⇒ 19:47 | Autor: RTRS

Zvezda na Kipru poražena poslije penala (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na Kipru protiv Omonije u meču 3. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Poslije regulrarnih 1:1 i produžetaka, nakon penal serije slavio je tim sa Kipra 4:2.

Ovim trijumfom Omonija će se za grupnu fazu Lige šampiona boriti sa prvakom Grčke, Olimpijakosom. Crveno-bijelima" ostaje plej -of i borba za grupnu fazu Lige Evrope.

U 31. minutu Omonija je izvela tri kornera u nizu i to preko Đordija Gomesa i na kraju povela 1:0.

Španac je gađao direktno u gol, Borjan slabo intervenisao, uz pomoć stative, a lopta se odbila na glavu Luftneru, koji je šanje u mrežu za 1:0.

Ipak Zvezda poravnava do kraja poluvremena. Ivanović je glavom savladao Fabija i vratio sve na početak – 1:1.

Sjajno je centrirao sa desne strane El Fardu Ben.

U nastavku meča Zvezda je bila agilnija, imala nekoliko prilika, ali i Kiprani su jednom ozbiljno zaprijetili, ali je ovaj put Borjan bio na visini zadatka.

Poslije 90 minuta igre bilo je neriješeo, pa se ušlo u dva produžetka, po 15 minuta, a onda i u penal seriju.

U penalima za Zvezdu nisu pogodili Degenek i Falčineli.