24/09/2020 |  08:22 | Autor: RTS

Olimpijakos blizu Lige šampiona, dobri rezultati Dinama i Ferencvaroša

Fudbaleri Olimpijakosa savladali su Omoniju sa 2:0 u prvoj utakmici baraža za Ligu šampiona. Kijevski Dinamo trijumfovao u Belgiji protiv Genta 2:1, Molde i Ferencvaroš igrali 3:3.

Olimpijakos se u Pireju dugo mučio sa Omonijom, koja je još jednom pokazala da je tvrda ekipa, ali su crveno-bijeli u finišu došli do sigurne pobjede od 2:0.

Na prvi gol čekali smo do 69. minuta, kada je Valbuena bio siguran izvođač najstrože kazne, dok je konačan rezultat postavio El Arabi u posljednjim trenucima susreta.

Omonija, koja je u prošlom kolu eliminisala Crvenu zvezdu, za sedam dana će biti domaćin u revanšu.

Kijevski Dinamo napravio je krupan korak ka eliti, pošto je u gostima savladao Gent sa 2:1.

Gosti su poveli golom Suprijage već u devetom minutu, do poluremena rezultat je izjednačio Klajndajnst.

Bezus je u samo tri minuta nastavka dobio dva žuta kartona, pa su gosti igrača više na terenu iskoristili u 79. minutu golom De Penje.

Naredne sedmice domaćin će biti Dinamo.

Najviše golova viđeno je u duelu između Moldea i Ferencvaroša, čak šest.

Gosti su vodili 2:0, domaćin preokrenuo rezultat, ali je mađarski tim stigao do remija golom Karatina sa bijele tačke u 87. minutu.

Revanš se igra sljedeće sedmice u Budimpešti.