28/09/2020 |  20:12 ⇒ 20:13 | Autor: B92

Nadal preskočio prvu prepreku

Rafael Nadal se plasirao u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad Bjelorusom Јegorom Gerasimovim od 3-0.

Nadal je do pobjede došao poslije oko dva sata igre, teže nego što se očekivalo – 6:4, 6:4, 6:2.

Španac je u prva dva seta fenomenalno servirao, ali je imao dosta problema da napravi brejk.

U svojih prvih deset servis gemova izgubio je svega osam poena, a servis je rivalu oduzeo dva puta iz isto toliko šansi i poveo sa 2-0.

Gerasimov nije griješio, igrao je dobro, a to mu se isplatilo na startu trećeg seta kada je napravio prvi brejk na meču i poveo sa 2:0.

Međutim, Nadala kao da je to razljutilo, pa je momentalno odgovorio istom mjerom, nedugo zatim izjednačio na 2:2, a Gerasimov zatražio medicinski tajm-aut.

Fizički, a sada i mentalni problemi su bili previše za Gerasimova, koji je odigrao koliko je u ovom trenutku mogao, pa se Nadal "prošetao" do preostala četiri gema i serijom od 6:0 priveo meč kraju.

Naredni protivnik Rafe, aktuelnog šampiona, biće Amerikanac Mekenzi Mekdonlad, trenutno 236. teniser planete koji je u prvom kolu izbacio Kanađanina Stivena Dijeza.