14/10/2020 |  22:40 ⇒ 22:41 | Autor: RTRS

Liga nacija: Srbija do boda u Turskoj (VIDEO)

Reprezentacija Srbije igrala je neriješeno u gostima protiv Turske (2:2) u meču četvrtog kola grupe tri B Lige nacija.
Sergej Milinković-Savić (foto: twitter.com/FSSrbije) -
Sergej Milinković-Savić (foto: twitter.com/FSSrbije)

Ovim remijem izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića došli su do drugog boda u grupi i nalaze se na posljednjoj poziciji, ispred je selekcija Turske, koja ima tri.

Golove za "orlove" postigli su Sergej Milinković-Savić u 21. minutu, te Aleksandar Mitrović u 49. iz jedanaesterca, dok su golove za Turke postigli Čalhanolu u 56. i Tufan u 76. minutu.

Ostao je žal za cijelim plijenom, jer je Srbija početkom drugog poluvremena imala vodstvo od 2:0, ali nije usppjela mirno privesti meč kraju. I po prilikama "orlovi" su bili bliži trijumfu.

Tako je Srbija remijem zatvorila uspješan reprezentativni oktobar, plasmanom u finale baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, te remijem u Turskoj, i pomalo neplaniranim porazom od Mađara u Beogradu, ali koji ne bi smio imati veće posledice po "orlove".

U drugom meču grupe Rusija i Mađarska igrali su bez golova (0:0).