17/10/2020 |  17:35 ⇒ 17:37 | Autor: Agencije

Prva liga Srpske: Kozara i Sloga remizirali u Gradišci

Fudbaleri gradiške Kozare i dobojske Sloge odigrali su neriješeno, bez golova u 11. kolu Prve lige Republike Srpske.
Mtel 1. liga Republike Srpske - Foto: RTRS
Mtel 1. liga Republike SrpskeFoto: RTRS

Nakon ovog susreta, ekipa iz Gradiške nalazi se na 9. mjestu tabele sa 14, dok je Sloga sedma, sa 16 osvojenih bodova.

Prijedorski Rudar je slavio sigurnu pobjedu u Јanji protiv fenjeraša Podrinja sa 4:1.

Već u 5. minutu bilo je 2:0, a pogađali su Zekanović i Stjepanović. Došlo je golom u 23. minutu vratio nadu domaćinu i tako se otišlo u odmor, ali je, baš kao i u prvom poluvremenu, poslije samo dvije minute igre Predrag Zekanović pogodio za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio Danilo Marmat.

Derbi su igrali na trebinjskim Policama domaći Leotar i Zvijezda 09, a gosti su golom Stjepanovića poslije jedne gužve u 37. minutu stigli do pobjede od 1:0, te su tako nastavili sa odličnim igrama, dok se Leotar polako udaljava od Rudara sa kojima je do prošlog kola naizmjenično držao lidersku poziciju.

U Zvorniku je viđena tvrda utakmica Drine i Slavije. Na kraju, golom Amera Drljevića slavija je stigla do boda u 90. minutu utakmice, dok je vodstvo Zvorničanima jako lijepim golom donio Novica Marković.

Odličnu utakmicu odigrali su fudbaleri Željezničara u Brčkom i stigli do pobjede 3:1.

Do trijumfa ih je vodio Teodorović sa dva gola, a mogle su stvari da budu i potpuno drugačije jer su Šer i Macanović sredinom drugog poluvremena bili u odličnim šansama pri rezultatu 1:1, ali nisu uspjeli da stignu do pogotka, te su to Banjalučani kaznili. Kod druge situacije, domaći su tražili penal, ali sudijska pištaljka je ostala nijema.

Neriješeno je bilo i u duelu Tekstilca i Alfa Modriče (1:1).

Rezultati, 11. kolo:

Drina (Zvornik) - Slavija (Istočno Sarajevo) 1:1 (Marković 57- Drljević 90)
Tekstilac (Derventa) - Alfa (Modriča) 1:1 (Đekić 57- Јanković 45+2)
Leotar (Trebinje) - Zvijezda 09 (Etno selo Stanišići) 0:1 (Stjepanović 37)
Borac (Kozarska Dubica) - Sutjeska (Foča) 1:0 (Topić 86)
Јedinstvo (Brčko) - Željezničar Sport Tim (Banjaluka) 1:3 (Đurđić 26- Teodorović 19, 76, Đurđić 90 (ag)
Ljubić (Prnjavor) - Sloboda (Novi Grad) 0:2 ( Živanić 17, Galin 55(p))
Podrinje (Јanja) - Rudar (Prijedor) 1:4 (Došlo 23- Zekanović 2,47, Stjepanović 5, Marmat 62)
Kozara (Gradiška) - Sloga (Doboj) 0:0.