21/10/2020 |  21:20 ⇒ 21:30 | Autor: Agencije

Šahtjor šokirao Madrid, bitan bod za Lokomotivu (FOTO)

Fudbaleri Šahtjor Donjecka savladali su Real Madrid sa 3:2 u gostima, u prvom kolu grupe B Lige šampiona.
Real Madrid-Šahtjor (foto:@ChampionsLeague) - Foto: Twitter
Real Madrid-Šahtjor (foto:@ChampionsLeague)Foto: Twitter

Bio je ovo neočekivan neuspjeh izabranika Zinedina Zidana, ako se uzme u obzir da je šampion Ukrajine u prestonicu Španije stigao bez desetorice prvotimaca.

Ukrajinci su bili desetkovani povredama i virusom korona, pa u Španiju nisu putovali Alan, Ismaili, Јevhen Konopljanka, Viktor Kovalenko, Sergej Krivcov, Mikola Matvilenko, Žunior Moraeš, Taras Stepanenko, Tajson...

Za domaće je šezdeset minuta igrao i Luka Јović, koji nije imao naročito mnogo uticaja na igru svoje ekipe, a najveću, praktično jedinu, šansu propustio je u 30. minutu.

Red Bul Salcburg je na svom terenu odigrao neriješeno 2:2 sa moskovskom Lokotivom u grupi A.

Izabranici Marka Nikolića odigrali su dobru utakmicu u Austriji i zadovoljni se vraćaju u prestonicu Rusije.

Lokomotiva se nalazi u veoma teškoj grupi, u kojoj su još Bajern i Atletiko, i ovaj bod će im dosta značiti u daljoj borbi za plasman u nokaut fazu Lige šampiona ili Lige Evrope.