25/10/2020 |  21:16 ⇒ 21:20 | Autor: RTRS

ABA liga: Dobar dan za Zvezdu i Partizan (FOTO/VIDEO)

U regionalnoj košarkaškoj ABA ligi danas su odigrana tri meča četvrtog kola.
Crvena zvezda - Mega (@ABA_League) - Foto: Twitter
Crvena zvezda - Mega (@ABA_League)Foto: Twitter

Crvena zvezda je savladala Megu sa 76:73. U duelu, do ovog kola neporaženih timova, Zvezda je slavila u gostima.

Namučila je mlada ekipa Mege lidera ABA lige i da su oni pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Zvezda je u prvom poluvremenu kontrolisala igru, imali su u jednom momentu i 14 poena razlike. Ipak, tim Vlade Јovanovića se vratio i u posljednjoj četvrtini su došli do minimalne prednosti.

U finišu meča su, poenima Lojda sa linije slobodnih bacanja i Davidovca poslije ofanzivnog skoka, došli do pobjede.

Imala je Mega za posljednji napad pet sekundi, Mišković je šutirao za tri, ali je promašio.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio DŽordan Lojd sa 19 poena, Marko Јagodić Kuridža je postigao 13, a Kori Volden 11.

U domaćem sastavu Filip Petrušev upisao je 22 poena i 11 skokova, Marko Simonović 16 poena, a Luka Cerovina 11.

U preostala dva meča četvrtog kola, Partizan je pobijedio Cedevitu Olimpiju sa 86:77, a Budućnost FMP sa 77:76.