28/10/2020 |  23:08 ⇒ 23:09 | Autor: B92

Mančester "pregazio" Lajpcig

Fudbaleri Mančester junajteda pobijedili su Razenbal Lajpcig sa 5:0 na svom stadionu.

Јunajted je upisao tri boda zahvaljujući golovima Grinvuda i Rašforda u utakmici koja nije bila pretjerano zanimljiva.

Prvo poluvrijeme je bilo jako mirno i bez pravih prilika. Vidjeli smo da će biti tvrdo i napeto od samog starta kada su se ekipe odlučile za malo defanzivniji pristup.

Kako je utakmica odmicala tako je tempo počeo da se pojačava. Pogba i Matić su pokušavali da proigraju saigrače, a Јunajted je u 6. minutu zaprijetio preko Freda, pa je golman Lajpciga odlično reagovao i odbio loptu u korner.

Poslije 15-ak minuta igre i ljute bitke na sredini terena, Јunajted malo više obraća pažnju na ofanzivu i od 21. minuta iz jedne čudne situacije dolazi do vođstva kada je Grinvud za milimetar izbjegao ofsajd i "Đavoli" su mogli da se raduju.

Od ovog momenta, Lajpcig postaje agresivniji, ali to ipak nije bilo dovoljno da se nešto više napravi. Imali su inicijativu i visok presing, ali se domaćin odlično branio i sa minimalnim vođstvom otišao na veliki odmor.

Drugo poluvrijeme je mnogo ličilo na prvo, sve dok u igru nisu ušli Fernandeš i Rašford i u potpunosti promijenili izgled Mančester junajteda na terenu.

Odmah je malokrvni domaći sastav počeo da napada, da pravi probleme Lajpcigu i onda dolazimo do 76. minuta i sjajne reakcije Bruna Fernandeša koji šalje hirurški precizan pas ka Rašfordu, koji je bio iza posljednjeg defanzivca Lajpciga.

Svi su stali očekujući ofsajd, ali je Rašford bio na svojoj polovini i samo istrčao ka golu gostiju i lako riješio 1 na 1 situaciju za velikih 2:0, što je ubrzo i VAR potvrdio.

Samo tri minuta kasnije, Јunajted dolazi do trećeg gola. Ponovo Rašford uspijeva da izbjegne ofsajd zamku i lako pogađa mrežu za ubjedljivih 3:0. Na 4:0, postavio je Marsijal koji je sa bijele tačke bio precizan nakon što ga je Sabicer oborio.

Sjajan meč het-trikom je završio Markus Rašford, koji je u posljednjim momentima utakmice postigao i svoj treći pogodak i postavio konačnih Mančester junajted 5, Razenbal Lajpcig 0.

U ostalim mečevima, Borusija Dortmund je sa 2:0 poijedila Zenit na svom stadionu, dok su Lacio i Klub Briž podijelili bodove u tom meču, kao i Ferencvaroš i Dinamo Kijev, dok je Barselona sa 2:0 pobijedila Јuventus, a Sevilja minimalnim rezultatom savladala Ren.