

Počela obuka za 350 kadeta Policijske akademije (FOTO/VIDEO)

Ovom događaju prisustvovali su predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, premijer Srpske Radovan Višković, ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač, direktor Policije Srpske Siniša Kostrešević i drugi.
Cvijanović je predajom raporta dočekao komandir Počasne jedinice MUP-a Vitomir Petričević, a osim ove jedinice bili su postrojeni i kadeti.
Cvijanović se obratila kadetima i poželjela im da nakon školovanja postanu pripadnici MUP-a koji će štititi bezbjednost Srpske i njenih građana, te ustavni poredak.
- Ovo je veliki dan za Republiku Srpsku koja je važna za naše živote i bezbjednost. Naravno, to zavisi od efikasnosti MUP-a. Republika Srpska ima ozbiljnu policiju, a jačajući je i stvarajući pretpostavke za bolji rad i školovanje pripadnika MUP-a, jačamo i Srpsku. Na ovaj centar za obuku možemo biti ponosni jer su uslovi školovanja u njemu na visokom nivou - rekla je Cvijanović.
Ona je poželjela kadetima uspjeh u školovanju, uprkos današnjim izazovima poput terorizma i migrantske krize.
Premijer Srpske poželio je kadetima 22. klase Policijske akademije i Osme klase za pripadnike Specijalne antiterorističke jedinice MUP-a Srpske uspjeh u školovanju i da postanu punopravni pripadnici MUP-a koji je dao i daje nemjerljiv doprinos bezbjednosti i očuvanju Srpske.
Posljednjih nekoliko godina bilo je značajnih ulaganja u MUP, a jedno od ulaganja ste i vi, koji ćete podmladiti Ministarstvo.
— Vlada Republike Srpske (@Vlada_Srpske) November 6, 2020
Opredjeljenje Republike Srpske je da štitimo naše građane i da bezbjednost građana bude na prvom mjestu, poručio je predsjednik Vlade kadetima u Zalužanima. pic.twitter.com/hy966XuS6H
Višković je rekao kadetima da su već postigli uspjeh time što je njih 350 odabrano od 1.700 kandidata.
Nakon potpisivanja ugovora sa kadetima obišli su nove sadržaje u Centru za obuku - sportske terene, poligon sa pješadijskim i specijalističkim preprekama, teretane na otvorenom, a svečano je otvoren Sportski centar i novo moderno strelište MUP-a Republike Srpske.
Јavnosti su predstavljeni i objekti Žandarmerije za smještaj službenih pasa i Јedinice konjice /menjaž i štala/.
U Centru za obuku u Zalužanima upriličena je pokazna vježba službenog psa MUP-a u pronalaženju opojnih sredstava. pic.twitter.com/tDnfMCjVU7
— Vlada Republike Srpske (@Vlada_Srpske) November 6, 2020
Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković, zajedno sa predsjednicom Republike Srpske Željkom Cvijanović i ministrom unutrašnjih poslova Draganom Lukačem, obišao je poligon za trening pripadnika MUP-a u Centru za obuku u Zalužanima. pic.twitter.com/cOC8YxK2m3
— Vlada Republike Srpske (@Vlada_Srpske) November 6, 2020