19/11/2020 |  18:05 ⇒ 18:06 | Autor: B92

Tim izgubio od Rubljova

Dominik Tim poražen je u posljednjem kolu grupne faze od Andreja Rubljova sa 6:2, 7:5 na Završnom mastersu u Londonu.
Dominik Tim (Foto: @adidas) - Foto: Twitter
Dominik Tim (Foto: @adidas)Foto: Twitter

Ovaj duel bio je isključivo za prestiž, 200 ATP poena i 153.000 dolara.

Razlog je u tome što je Austrijanac i prije meča osigurao prvo mjesto, dok je ruski teniser sa početna dva poraza izgubio svaku šansu da se nađe u nokaut fazi.

Već od samog starta vidjelo se da Tim nije naročito motivisan da odigra na način koji mu je donio dvije pobjede u dosadašnjem toku takmičenja.

Lako je ruski igrač stigao do prve dvije brejk lopte i iskoristio je odmah prvu.

Uslijedila je potvrda tog brejka, a zatim u trećem gemu – novi. Ponovo je uspio da oduzme servis rivalu.

Austrijanac se na semafor upisao u petom gemu, ali snage i želje da ovaj set učini zanimljivijim nije imao.

Poslije samo 26 minuta, Rubljov je poveo sa 1-0 u setovima, 6:2.

Nakon prva dva uvodna gema udrugom setu, u trećem je Rubljov uspio da stigne do dvije brejk lopte koje nije iskoristio.

Ali, zato jeste treću, koja mu je donijela veliku prednost pred nastavak duela.

Uslijedio je nešto mirnije period igre, bez pretjeranih prilika za tenisere koji riterniraju.

Tek je u osmom gemu drugog seta, Tim stigao do prve brejk lopte na meču, koju je i iskoristio i tako najavio povratak.

Do njega potpunog vraćanja u duel i preokreta nije mogao, pošto je u 11. gemu ispustio 40:0 i pretrpio brejk.

Na kraju je Rubljov upisao debitantsku pobjedu na Završnom mastersu, dok će Tim u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Aleksandar Zverev.

Za drugo mjesto od 21 čas igraju Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.