23/11/2020 |  23:07 ⇒ 24/11/2020 | 08:39 | Autor: RTS

Zvezda u uzbudljivoj završnici do pobjede

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan, rezultatom 86:85, u derbi meču osmog kola Јadranske lige.
Partizan - Crvena zvezda (foto: Partizan NIS) -
Partizan - Crvena zvezda (foto: Partizan NIS)

Crveno-bijeli su bolje otvorili meč i odmah nametnuli ritam.

Partizan je uspio brzo da odgovori, ali je šut crno-bijelih za tri poena, bio je skandalozan.

Ipak, i bez tog oružja u arsenalu, Partizan je uspio da se vrati u meč, pa i da preokrene i povede sredinom druge četvrtine.

Zvezdin odgovor se nije dugo čekao, pošto su agresivnom odbranom i nekim dobrim rješenjima u napadu, vratili vođstvo i na odmor otišli sa "plus 10" - 50:40.

I u nastavku meča Zvezda je nastavila istim tempom. Pogađali su trojke, šut ih je slušao, iako su sredinom druge četvrtine ostali bez Lengstona Hola, koji je zbog povrede napustio igru.

Kako je vrijeme odmicalo, Zvezda je došla do 13 poena prednosti, a Partizan nastavio da promašuje trojke.

S obzirom na šut, niko nije mogao da pretpostavi da će se u završnici odigrati prava drama.

Kori Volden je napravio faul u napadu, a potom je Rade Zagorac pogodio - trojku!

Zvezda je imala pola koša prednosti i napad, koji nije iskoristio Tejlor Ročesti.

Posljednji napad na meču imali su crno-bijeli, Kodi Miler Mekintajer je imao šut za pobjedu, ali je njegov "flouter" završio na obruču.

Crno-bijeli su, pokazuje statistika, šutnuli 25 puta za tri poena, a pogodili svega pet trojki.

Lojd je sa 18 poena bio najefikasniji na utakmici, ubacio je dva poena više od Voldena.

Rašon Tomas je postigao 19 za Partizan, pratio ga je Miler Mekintajer sa 15.