19/01/2021 |  07:39 ⇒ 07:56 | Autor: RTS

Toronto zaustavio Dončića i nadigrao Dalas (VIDEO)

Odbrana tima Toronta uspjela je da zaustavi Luku Dončića i ubjedljivo nadigra Dalas sa 116:93 (22:18, 25:29, 34:25, 35:21). Dončić je ipak uspio da dođe na korak od trostrukog dvocifrenog učinka, ali je to bilo premalo da se njegov tim sačuva od trećeg poraza u nizu. Boban Marjanović je u igri proveo nešto više od tri minuta i imao jedan skok i jedan neprecizan šut za tri poena.
Toronto - Dalas - Foto: Screenshot/YouTube
Toronto - DalasFoto: Screenshot/YouTube

Domaćini su od samog starta meča izvršili pritisak na Luku Dončića grubom odbranom, pa je i trener Dalasa Rik Karlsli isključen već u 3. minutu zbog burnog prigovora sudijama.

Taktika je dala rezultat jer je Toronto od starta meča preuzeo inicijativu i vođstvo, a Dalas je samo u drugoj četvrtini uspio da dođe do izjednačenja i nagovijesti mogući preokret.

Dončić je samo tokom prvog poluvremena uspio da postigne uobičajenu efikasnost ali je tokom drugog bio znatno slabiji pa je meč završio sa 15 poena, devet asistencija i osam skokova.

U poraženom timu Dalasa najefikasniji je bio Kristaps Porzingis, koji je ubacio 21 poen, uz osam skokova. Trej Burk je dodao 17 poena, DŽejms DŽonson 15, a Boban Marjanović je u igri proveo nešto više od tri minuta i imao jedan skok i jedan neprecizan šut za tri poena. Njega je u nepreciznosti nadmašio Tim Hardavej Јunior, koji za 27 minuta nije uspio da postigne pogodak iz čak 12 pokušaja.

U timu pobjednika najefikasniji su bili Kajl Lauri sa 23 poena uz devet skokova i sedam asistencija i Kris Bačer sa 21 poenom i 10 skokova.

Čikago Bulsi su nadigrali Hjuston sa 125:120, majami bio siguran na svom terenu protiv Detroita 113:107, San Antonio je nadigrao Portland na gostovanju sa 104:125, a Golden Stejt bio bolji od LA Lejkersa sa 115:113.