21/01/2021 |  18:43 | Autor: RTRS

Borac poražen od Širokog (FOTO)

Košarkaši Borca poraženi su u drugom kolu drugog prozoru ABA lige 2 koji se igra u Banjauci, od Širokog Brijega (67:75).

Po četvrtinama je bilo 15:18, 15:17, 25:19, 12:21.

Na parketu dvorane "Borik" viđena je rezultatska klackalica, tokom prvih 30 minuta, da bi u posljednjoj četvrtini gosti iz Hercegovine se odlijepili i zabilježili značajan trijumf.

Borac - Široki Brijeg (foto: ABA LIGA/ DRAGANA STJEPANOVIĆ)

Široki je predvodio Buljević sa 20 poena i osam skokova, te Drežnjak sa 15 i Mandić sa 12 poena. Kod Borca nešto bolji od ostalih bio je Tanasković sa 13 poena i devet skokova, te Radukić i Dejvis sa po 11 poena.

Ovim porazom banjalučani su došli na skor od tri pobjede i tri poraza i zakomplikovali su poziciju za plasmanu među osam ekipa koja vodi u doigravanje. Široki je napravio iskorak, sada ima dva trijumfa i četiri poraza. Borac - Široki Brijeg (foto: ABA LIGA/ DRAGANA STJEPANOVIĆ)

Podsjećamo, prije dva dana Borac je poslije produžetaka savladao Sutjesku (100:93), a 23. januara na rasporedu je i treći meč, a rival je Podgorica. Ovaj meč igra se u 17 časova u SD "Borik".