28/01/2021 |  22:31 ⇒ 22:33 | Autor: B92

Barselona slavila protiv Olimpijakosa

Košarkaši Barselone pobijedili su Olimpijakos rezultatom 76:74 u utakmici 23. kola Evrolige.
Barselona slavila protiv Olimpijakosa (@EuroLeague) - Foto: Twitter
Barselona slavila protiv Olimpijakosa (@EuroLeague)Foto: Twitter

Barselona je uz CSKA najbolji tim Evrolige u ovoj sezoni i u seriji su do pet uzastupnih pobjeda, a posljednja u nizu došla je nad Olimpijakosom.

Izabranici Šarunasa Јasikevičijusa su silno počeli utakmicu i sa 21:12 dobili prvu četvrtinu, a na poluvreme otišli sa dvocifrenom prednošću, 40:30.

Kao da su se opustili zbog visoke prednosti i to su gosti iz Atine uspješno iskoristili i serijom 12:0 sredinom treće četvrtine preuzeli vođstvo, kada su poenima Hasana Martina došli na 47:46, a u posljednji desetominutni period se ušlo sa 52:50 u njihovu korist.

Potom, Nikola Mirotić preuzima stvar u svoje ruke i sjajnom igrom vraća prednost Barseloni, koja je u Blaugrani na kraju slavila sa 76:74 i uspjela da spriječi veliko iznenađenje.

Upravo je Mirotić sa 16 poena bio najefikasniji u svom timu, Kori Higins je dodao 14, a Kalates je imao 12. Na drugoj strani, 18 poena Šakila Mekisika, 12 Spanulisa, 11 Slukasa i 10 Printezisa.