26/02/2021 |  15:58 ⇒ 16:04 | Autor: B92

Partizan deklasirao Inđiju i nastavio pobjedničku seriju

Fudbaleri Partizana lako su savladali Inđiju na gostovanju sa 6:0, u meču 24. kola Superlige Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojević ostvarili su 13. uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima.

Klub iz Humske se ponovo približio Crvenoj zvezdi i ima tri boda manje, ali i dve utakmice više.

Ovaj duel obilježio je Takuma Asano, koji je zabeležio učinak od jednog gola i dve asistencije.

"Crno-bijeli" su od samog starta imali inicijativu, pritiskali rivala i to im se isplatilo već u sedmom minutu.

Obradovića je u kaznenom prostoru oborio Aleksić, sudija Simović je pokazao na belu tačku, a precizan je bio Birbas Natho.

Partizan je nastavio sa napadima, a solidne prilike nisu iskoristili Marković i Vujačić.

Ipak, Marković je u 41. minutu bio precizniji, iskoristio je dobar pas u prazan prostor Asana, a potom i duplirao vođstvo svoje ekipe.

Djelovalo je da će se sa tim rezultatom okončati poluvrijeme, međutim, golman domaćih Јovičić je u poslednjim trenucima pred pauzu napravio veliku grešku u dodavanju.

Do lopte je stigao Asano, proslijedio ju je Јojiću, kome nije bilo teško da se upiše u strelce.

Partizan je odlično otvorio i drugo poluvrijeme, a sjajnu partiju je golom krunisao Asano. On je odigrao dupli pas sa Nathom, a onda udarcem u bliži ugao savladao Јovičića.

Uslijedio je nešto mirniji period igre, koji je bio presječen ozbiljnom šansom za "crno-bijele" . Ipak, Јović, a potom i Šćekić nisu bili precizni.

Do kraja utakmice Partizan je stigao do još dva pogotka. U 79. minutu rezervista Јović je iskoristio konfuziju u odbrani domaćih i lako pogodio ugao gola koji čuva Јovičić, dok je u 90. strelac bio i Vujačić.

U narednom, vanrednom kolu Partizan će dočekati Vojvodinu, dok će Inđija gostovati Јavoru u Ivanjici.