27/02/2021 |  20:56 ⇒ 20:56 | Autor: RTS

Partizan poražen i u Zadru (VIDEO)

Košarkaši Partizana doživjeli su peti uzastopni poraz u ABA ligi, pošto su u meču 19. kola izgubili u Zadru poslije produžetka 96:94.
Zadar - Partizan (foto: aba-liga.com / Zadar / Zvonko Kucelin) -
Zadar - Partizan (foto: aba-liga.com / Zadar / Zvonko Kucelin)

Kao već previše puta ove sezone, Partizan je izgubio meč "na jednu loptu" u regionalnoj ligi, peti uzastopni. Zadar je slavio poslije produžetka 96:94.

Domaćin je vodio tokom većeg dijela meča, Partizan je u posljednjoj četvrtini stigao do izjednačenja, a potom uspio i da izvuče produžetak, trojkama Јaramaza.

Ipak, u dodatnih pet minuta Zadar je bio bolja ekipa i došao do tek šestog trijumfa u sezoni, četvrtog uzastopnog.

Crno-bijeli su u Zadru igrali bez Novice Veličkovića i Vila Mozlija, dok je Markus Pejdž bio u sastavu, ali nije ulazio u igru.

Partizan je izgubio meč iako su crno-bijeli pogodili čak 16 trojki i imali nekoliko raspoloženih igrača.

Rašon Tomas meč je završio sa 24 poena, Ognjen Јaramaz je dodao 19, a DŽoš Perkins i Uroš Trifunović po 18. U ekipi Zadra Mavra je meč završio sa 20 poena, Karter sa 17.

Crno-bijeli su poslije 11. poraza u sezoni izgubili svaku šansu da se nađu u plej-ofu regionalne lige ove sezone i sve snage usmjeriće ka Evrokupu, gdje u posljednja dva kola Top 16 faze imaju šansu da obezbijede plasman u četvrtfinale.