06/03/2021 |  15:33 ⇒ 15:36 | Autor: SRNA

Igokea savladala FMP i vratila se na pobjednički kolosijek (VIDEO)

Košarkaški klub Igokea iz Aleksandrovca savladao je beogradski FMP rezultatom 87:82 na otvaranju 20. kola regionalnog takmičenja.
FMP - Igokea (foto: KK FMP) -
FMP - Igokea (foto: KK FMP)

Nakon dva poraza u ABA ligi i FIBA Ligi šampiona, Igokea se na ovaj način vratila na pobjednički kolosijek.

Nakon izjednačene prve četvrtine, u kojoj su se ekipe smijenjivale u vođstvu, "Igosi" su na krilima Stivena Greja uspjeli da se odlijepe i na odomor odu sa devet poena prednosti.

U nastavku su izabranici Dragana Bajića u potpunosti kontrolisali dešavanja na parketu, a prednost je rasla i do plus 23.

Došlo je do malog opuštanja u posljednjih deset minuta. Domaći su igrali presing preko cijelog terena, uspjeli da smanje razliku, ali ne i da dođu do potpunog preokreta.

Igokeu je do pobjede predvodio Stiven Grej sa 19 poena, od čega pet trojki. Atić je ubacio 12.

Kod FMP-a Hends je bio najbolji sa 21 poenom.

Igokea trenutno drži drugu poziciju na tabeli sa 15 pobjeda i četiri poraza. "FMP" ima šest pobjeda i 12 poraza.