Dodik: Nema većeg cinizma nego ubijati ljude i govoriti da su kolateralna šteta (VIDEO)

- Negdje sam pročitao da srpski jezik ima 150.000 riječi. I osjećam se neadekvatno da moram da pronađem odgovarajuću riječ, i često se osjećam kao da ništa nisam rekao. Možda je često najbolji odgovor tišina. Tišina je najsnažniji odgovor, tišina koja je odvela mnoge naše sestre i braću, djecu i majke... Tišina, jer ne možemo da vjerujemo da u ovom vremenu postoje oni koji su smatrali da moraju da pokažu svoju moć bombardovanjem ljudi i spaljivanjem kuća - rekao je Dodik tokom komemorativnog programa povodom Dana sjećanja na stradale u NATO agresiji na SR Јugoslaviju 1999. godine.
Obilježen Dan sjećanja na stradale u NATO agresiji #RTRS #RTRSvijesti https://t.co/wiGGjgvZRO
— rtrsvijesti (@RTRSvijesti) March 24, 2021
On je istakao da niko ne može da ospori postojanje NATO pakta, ali pita zašto su baš na srpski narod bacali bombe i osiromašeni uranijum.
Dodik je rekao da se posljedice NATO bombardovanja Srbije i Srpske i danas osjete, da se mnogi ljudi liječe od teških oboljenja izazvanih osiromašenim uranijumom.
- To je sve rađeno u ime nekog njihovog cilja. Da mijenjaju vlast, slali su nam "milosrdne anđele" da nam bacaju bombe. Nema većeg cinizma nego ubijati ljude i govoriti da je to kolateralna šteta. Rušili su škole i bolnice - podsjetio je on.
Dodik je istakao da je Republika Srpska zagledana u Srbiju, svjesna da samo jaka i stabilna Srbija može da bude njen oslonac.
On je naglasio da srpski narod treba pronaći snagu u svemu što je proživio i vjerovati u snažnu Srbiju, koja želi da širi mir bez obzira na sve patnje i tuge kroz koje su Srbi prošli.
- Srbija zna svoj put, želi da širi mir u regionu bez obzira na sve patnje. I drugima poručujemo da ih razumijemo, ali i da imamo pravo na ono što je naše - poručio je Dodik.
Dodik je istakao da Srbi imaju pravo na svoju budućnost i mirnu ujedinjenu srpsku naciju na ovim prostorima koja može da doprinese savremenim civilizacijskim tokovima.
