05/04/2021 |  08:14 ⇒ 08:41 | Autor: RTS

Hurkač osvojio titulu u Majamiju

Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je titulu na Mastersu u Majamiju, pošto je sinoć u finalu savladao Italijana Јanika Sinera 7:6 (7:4), 6:4.

Hurkaču je ovo prva Masters titula u karijeri, a ukupno treća.

Prvi set obilježilo je nekoliko preokreta, uz ne baš najviši nivo tenisa, a pobjednik ovog dijela igre odlučen je u taj-brejku.

Prethodno je Siner propustio priliku da servisom povede 1-0, pošto je Hurkač u posljednjem gemu seta napravio brejk, a onda uz čak četiri mini-brejka završio posao u nezvaničnom trinaestom gemu.

Dobru seriju Poljak je prenio i u drugi set, pa je taj dio igre počeo ne sa jednim, već sa dva brejka u nizu.

Pri vođstvu od 4:0 imao je dvije brejk lopte da potpuno uništi rivala, ali ih nije iskoristio, pa je nekoliko minuta kasnije dodatno zakomplikovao situaciju pošto je izgubio svoj gem.

Ipak, mjesta iznenađenju nije bilo, uprkos tome što je Siner nastavio da prijeti na terenu..

Hurkač je osvojio još dva servis gema i krenuo u slavlje.

Masters u Majamiju igrao se za nagradni fond od 4.299.205 dolara.