07/04/2021 |  08:03 | Autor: RTS

Šesti trijumf Denvera u nizu, dabl-dabl učinak Јokića

Ekipa Denver Nagetsa savladala je Detroit Pistonse rezultatom 134:119, uz još jednu veoma kvalitetnu partiju Nikole Јokića.
Nikola Јokić, arhiv - Foto: RTS
Nikola Јokić, arhivFoto: RTS

Nikola Јokić je postigao 27 poena u 27 minuta, a tome je pridodao i 11 asistencija. Ovo je 83. dabl-dabl (sa asistencijama) u karijeri srpskog igrača, što je za dvije više nego što ih je imao Vilt Čembrlen.

Nagetsi su 25 poena dobili od Majkla Portera DŽuniora, a poen manje od Vila Bartona. Ekipa iz Kolorada je dominirala manje-više postojano, imala je i 28 poena prednosti, da bi potom starteri odmarali u velikom dijelu drugog poluvremena.

Ovo je šesta pobjeda u nizu za Denver, a, malo šire, 15. pobjeda u prethodnih 18 mečeva.

Denver je na poluvreemnu vodio sa 76:56, šutirajući sa sjajnih 67,3 odsto uspješnosti. Do toga je došao uz pomoć 14:0 serije na samom početku, kao i 11:0 serije praktično na kraju prvog dijela.
Majk Maloun, trener Denvera, nije međutim bio pretjerano zadovoljan defanzivnim izdanjem svog tima.

- Moraćemo da se branimo mnogo bolje u budućnosti. Imali smo 36 asistencija, dakle ofanzivno smo imali sjajno veče. Ali smo pustili previše koševa protivniku - rekao je on poslije meča.

DŽeremi Grant postigao je najveći dio tih koševa. Košarkaš tima iz Mičigena bio je najefikasniji na meču sa 29 poena.

U narednom meču, koji se igra u srijedu, Denver dočekuje San Antonio.