11/04/2021 |  19:37 ⇒ 19:37 | Autor: SRNA

Igokea dugo vodila, pa izgubila od Zvezde

Velikim preokretom u posljednjoj četvrtini, Crvena zvezda uspjela je da u Beogradu pobijedi Igokeu, FMP-u je pripao mali beogradski derbi protiv Mege Sokerbet, dok je Budućnost slavila u Novom Mestu protiv Krke.
Igokea - Crvena zvezda (Foto: atvbl.com) -
Igokea - Crvena zvezda (Foto: atvbl.com)

U duelu Crvene zvezde i Igokee prva četvrtina bila je neizvjesna, ali su je dobili gosti sa tri razlike.

U drugoj je dominirala Igokea, pa se na veliki odmor otišlo sa 42:30 u korist tima iz Republike Srpske, koji je veoma loše odigrao treću dionicu, postigao samo sedam poena, mada se ni Zvezda nije istakla, tako da se u posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću Igosa 49:43.

U posljednjoj četvrtini je Igokea imala i plus 11, ali su izgubili dosta lopti, Zvezda se raspucala i u finišu preokrenula rezultat, a kada je u posljednjem minutu Milan Vulić promašio oba slobodna bacanja, tu je bio kraj.

Seriju 15:2 napravila je Crvena zvezda, u dramatičnoj završnici zadržala prednost i na kraju je trijumfovala sa 69:66.

DŽordan Lojd sa 18 i Kori Volden sa 16 poena, bili su inspiratori trijumfa crveno-bijelih, dok je kod Igokee jedini dvocifreni bio Entoni Klemons sa 16 poena.

Vrijednu pobjedu ostvario je FMP kao gost protiv Mege u borbi da izbjegne 13. mjesto, a sa njom su "Panteri" i definitivno obezbijedili opstanak. Što se Mege tiče, nju ovaj poraz neće mnogo boljeti, jer su svakako šesti ove sezone u ABA ligi.

Malo je nedostajalo da se u ovoj utakmici vidi jedan od najvećih povrataka u meč, jer je Mega gubila u jednom trenutku sa 62:40, ali je taj ogromni zaostatak stigla i izjednačila na 66:66, međutim finiš su bolje odigrali košarkaši FMP-a i na kraju slavili.

Za Megu u današnjoj utakmici nije igrao prvi igrač tima Filip Petrušev, pa je najefikasniji bio Karlo Matković sa 21 poenom, dok je Marko Simonović dodao 14. Najbolji pojedinac susreta je bio FMP-ov Nemanja Nenadić sa 19 poena, a odlično su ga ispratili Stefan Lazarević sa 15, te Filip Čović i Marko Pecarski, koji su postigli po 14 poena.

Budućnost nije imala problema u Novom Mestu protiv Krke, dobivši je sa 90:70, prije svega zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini, koje su dobili sa 21 poenom razlike.

U pobjedničkom sastavu svi su se igrači upisali u strijelce, a najefikasniji je bio DŽastin Kobs sa 18 poena, Amadeo Dela Vale je dodao 12, a Nikola Ivanović 11 poena. Kod Krke je najefikasniji bio Adin Vrabac sa 15 poena, 13 je dodao Nejc Barič, a 11 Јure Škifić.

Partizan slobodan

Tabela: Budućnost 20-3, Igokea 19-5, Crvena zvezda 19-3, Mornar 17-6, Mega Sokerbet 14-11, Cedevita Olimpija 16-5, Partizan 12-13, FMP Železnik 10-15, Zadar 8-16, Borac 7-17, Cibona i Split 8-15, Krka 7-16 i Primorska 0-25.