14/04/2021 |  23:27 ⇒ 23:28 | Autor: B92

Preokret Sitija u Dortmundu

Fudbaleri Mančester Sitija prošli su u četvrtfinalnom dvomeču ekipu Borusije iz Dortmunda.
Borusija - Mančester - Foto: getty
Borusija - MančesterFoto: getty

Izabranici Pepa Gvardiole su nakon onih 2:1 iz prvog meča, "milionere" savladali istim rezultatom i na gostovanju.

U polufinalu ih čeka Pari Sen Žermen, koji je u utorak uveče eliminisao Bajern iz Minhena, aktuelnog šampiona Evrope.

"Građani" nisu dobro krenuli u Dortmundu i od 15. minuta bili su u zaostatku. Strijelac za domaće bio je Belingem, mladić rođen 2003. godine.

Smušeno je reagovala odbrana Sitija na čelu sa DŽonom Stonsom, a Belingem je uspeo da dovoljno preciznim udarcem savladao Edersona.

Ovaj igrač je i spriječio iznenađenje nešto kasnije, kada je praktično sa gol linije izbacio loptu nakon udarca Mahreza.

Ipak, Alžirac je uspio da se upiše u strijelce i to iz penala u 55. minutu. Јedanaesterac je skrivio Emre DŽan, tako što je igrao rukom poslije ubačaja sa boka.

Sve je bilo rešeno u 75. minutu, kada je Fil Foden uz pomoć stative prevario golmana Hica i zapečatio trijumf u ovom dvomeču.

Polufinala su na programu 27/28. aprila, odnosno 4/5. maja.