21/04/2021 |  21:20 ⇒ 21:22 | Autor: SRNA

Semberac odveo Partizan u finale Kupa

Partizan je u Novom Sadu za gol bio bolji od Vojvodine - 1:0 i plasirao se u finale Kupa Srbije, gdje će igrati protiv vječitog rivala Crvene zvezde.

Na ovaj način se Partizan revanširao Novosađanima za poraz u finalu Kupa prošle sezone u Nišu, a jedini pogodak postigao je Bijeljinac Svetozar Marković već u 11. minutu utakmice, poslije slobodnog udarca koji je izveo Miloš Јojić.

Nije ovo bila pretjerano lijepa utakmica, vjerovatno zbog velikog značaja i uloga koji je nosila sa sobom, a to je finale.

Partizan je bio bolji u prvih 45 minuta, dok je Vojvodina više napadala u drugom poluvremenu, ali nije bilo mnogo prilika, crno-bijeli kao da su se trudili da sačuvaju tih minimalnih 1:0 do kojih su došli i na kraju su uspjeli u tome.

Fudbaleri srpskog vicešampiona odavno su ispali iz trke za titulom prvaka, pa će tako imati priliku da Crvenu zvezdu spriječe da osvoji takozvanu duplu krunu, odnosno da osvoji i prvenstvo i Kup.