10/05/2021 |  08:28 ⇒ 08:29 | Autor: sputniknews.com

Amerika u šoku zbog Bobanove trojke (VIDEO)

Boban Marjanović, reprezentativac Srbije, ubacio je prvu trojku u ovoj sezoni NBA lige u pobjedi Dalas Meveriksa nad Klivlend Kavalirsima rezultatom 124:97, a taj meč je obeležilo i novo isključenje Luke Dončića.
Boban Marjanović (foto: newsbreak.com) -
Boban Marjanović (foto: newsbreak.com)

Sjajni centar je dobio priliku da zaigra u finišu meča, na terenu je proveo svega četiri minuta, ali je za to vrijeme upisao sedam poena uz dva skoka.

Marjanović je cijelu klupu svog tima podigao na noge kada je iz kontranapada uspio da ubaci šut za tri poena.

Posebnu reakciju na to imali su američki komentatori...

​Reakcija koja će ostati upamćena je i ona koju je imao Luka Dončić kada mu je dodijeljen prekršaj za isključenje, nakon sukoba sa Kolinom Sekstonom u trećoj dionici.

​Ipak, to neće značiti suspenziju za narednu utakmicu, koja mu prijeti zbog toga što je već upisao 15 tehničkih grešaka u sezoni, pošto su mu arbitri dosudili namjernu ličnu grešku drugog reda, koja znači udaljavalje sa utakmice na kojoj je to uradio.

Dončić je za 22 minuta na parketu upisao 15 poena i po pet skokova i asistencija, a ni njegovo odsustvo nije moglo da pomogne Klivlendu da ostane neporažen.